Správní a dozorčí rada

Václav Kubata

Ředitel Nadace Depositum Bonum

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze. V období let 1998–2009 zastával řídící funkce v Citibank a České spořitelně.  Byl členem správních rad Nadace České spořitelny a Pražského jara. Od roku 2015 je ředitelem Nadace Depositum Bonum.

Tomáš Salomon

Předseda správní rady

Je absolventem fakulty ekonomiky služeb a cestovního ruchu vysoké školy ekonomické v Bratislavě. Od 1. ledna 2016 je předsedy představenstva České spořitelny.

Klára Gajdušková

Místopředsedkyně správní rady

První část kariéry pracovala jako novinářka, byla sedm let zpravodajkou ČTK a korespondentkou v mezinárodní agentuře Reuters. Dříve pracovala jako ředitelka úseku firemní komunikace České spořitelny. Od září 2015 vede program sociálního bankovnictví České spořitelny.

Milan Hašek

Člen správní rady

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Southwestern Graduate School of Banking při Southern Methodist University v Dallasu.

Daniela Pešková

Členka správní rady

Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů. Svou profesní kariéru v bankovnictví zahájila v roce 1998 v GE Capital Bank. Během následujících pěti let pak zastávala v GE Capital Bank manažerské pozice především v oblasti vymáhání pohledávek a provozu.

Michael Mauritz

Člen správní rady

 

 

 

Franz Karl Prüller

Člen správní rady

Je členem výkonné rady v rakouské nadaci Erste Stiftung, jež drží kontrolní podíl v Erste Bank Group, jedné z největších bank ve střední Evropě, která je zároveň majoritní vlastník České spořitelny a.s.

Wolfgang Schopf

Člen správní rady

Wolfgang Schopf po ukončení gymnázia a absolvování obchodní akademie začal v roce 1980 svoji profesní dráhu v Girocentrale a Bank der Österrechische Sparkassen, kde byl zodpovědný za účetnictví a reporting. Od roku 1997 pracoval v Erste Bank jako vedoucí účetnictví.

Maximilian Hardegg

Předseda dozorčí rady

V letech 1991 až 1993 pracoval ve společnosti AWT Trade and Finance, která působí v oblasti obchodu zejména ve Východní Evropě.

Anna Glasová

Člen dozorčí rady

Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu UK v Bratislavě a po většinu své profesní kariéry se věnovala úkolům souvisejícím s financemi v bankovnictví.

Jack Stack

Člen dozorčí rady

Vystudoval matematiku a ekonomii na Iona College a Harvard Graduate School of Business Administration se specializací na finance a management.