Správní a dozorčí rada

Ondřej Zapletal

Ředitel Nadace Depositum Bonum

Od jara 2017 je ředitelem Nadace Depositum Bonum. Do té doby pomáhal vystavět sociální bankovnictví České spořitelny a pracoval jako stratég akceleračních programů Nadace Karla Janečka. Přes čtyři roky, do roku 2015, stál v čele Nadace Vodafone. 

Ondřej Pohanka

Předseda správní rady

Od července 2017 je předsedou správní rady Nadací České spořitelny a zároveň se v České spořitelně se věnuje digitálnímu prodeji.  

Viktor Kotlán

Člen správní rady

Od jara 2019 je členem správní rady Nadací ČS. V České spořitelně zodpovídá za řízení bilance finanční skupiny.

Ondřej Liška

Člen správní rady

Od února 2017 je členem správní rady Nadací České spořitelny. Od srpna 2017 je regionálním ředitelem nadace Porticus. Působil jako ministr školství ČR. 

Petr Vítek

Člen správní rady

Spoluzakladatel sítě Impact Hub v ČR je od února 2017 členem správní rady Nadací České spořitelnyDříve působil téměř 9 let v poradenské společnosti Deloitte. 

Monika Hovorková

Místopředsedkyně a členka správní rady

Je členkou správní rady od září 2017 a od března 2019 je její místopředsedkyní, zároveň působí v České spořitelně. 

Tomáš Salomon

Předseda dozorčí rady

Od února 2017 je předseda dozorčí rady Nadace Depositum Bonum, od listopadu 2015 působil jako předseda správní rady Nadace. Od 1. ledna 2016 je předseda představenstva České spořitelny. 

Wolfgang Schopf

Člen dozorčí rady

Wolfgang Schopf po ukončení gymnázia a absolvování obchodní akademie začal v roce 1980 svoji profesní dráhu v Girocentrale a Bank der Österrechische Sparkassen, kde byl zodpovědný za účetnictví a reporting. Od roku 1997 pracoval v Erste Bank jako vedoucí účetnictví.

Maximilian Hardegg

Člen dozorčí rady

Je vystudovaný inženýr na zemědělských vědách na Univerzitě ve Weihenstephanu v Německu. Je členem dozorčí rady Nadace Erste, dále členem dozorčí rady České spořitelny. Od června 2013 byl předsedou dozorčí rady Nadace Depositum Bonum a od března 2017 je jejím členem.

Boris Marte

Člen dozorčí rady

Boris Marte je výkonným členem správní rady nadace Erste. Od února 2017 je také členem dozorčí rady Nadace České spořitelny a Nadace Depositum Bonum. Od října 2012 vede Erste Hub, nezávislý akcelerátor pro digitální inovace Erste Group. 

Jack Stack

Člen dozorčí rady

Vystudoval matematiku a ekonomii na Iona College a Harvard Graduate School of Business Administration se specializací na finance a management.